10 šílených věcí, které se nyní odehrávají ve tvém těle: 2. část

Ve tvém těle se v průběhu celého těhotenství děje skutečně řada důležitých a neobvyklých věcí! Jaké to jsou a co např. vnímá tvoje děťátko ještě před tím, než spatří svět? Přečti si závěrečný díl této dvoudílné série a možná budeš velmi překvapena, co všechno se dozvíš.

6.

Miminko cítí chuť jídla. Ať už tomu věříte nebo ne, v průběhu 20. týdne těhotenství, si dítě vyvinulo chuťové pohárky, a už rozpozná chuť potravin, které sníte. Někteří odborníci se dokonce domnívají, že můžete během těhotenství „správně nastavit“ chutě dítěte tím, že jíte celou řadu (převážně zdravých!) potravin. Pravděpodobně jste si již před těhotenstvím dávala pozor na to, co jíte, avšak nyní je to ještě větší motivace jíst zdravě a místo hranolků si objednat salát!

7.

Vaše prsa již plnohodnotně produkují mléko. Možná se domníváte, že produkce mléka spadá až do časového období narození dítěte, opak je však pravdou. Hormony spouštějí produkci mléka téměř okamžitě po tom, co otěhotníte, a v průběhu 20. týdne je již první várka připravena (v podobě žlutavé kapalina, které se říká kolostrum), alespoň tak tvrdí Ross. Během třetího trimestru si můžete povšimnout unikání této tekutiny z bradavek – avšak to není nic, s čím by si dnešní ošetřovatelé nedokázali poradit.

8.

(K těhotenství patří i méně příjemné záležitosti) Miminko kaká. Přibližně v polovině těhotenství, začne váš drobeček „vyrábět“ mekonium, černou, tuhou substanci, kterou brzy po narození nadělí do plínek.

9.

Dítě rozpoznává světlo. Kolem 30. týdne je duhovka připravena plně fungovat, což znamená, že dítě již vidí a dokonce dokáže reagovat na světelné vjemy. Možná je to překvapivé, ale ani v děloze není úplná tma. Pokud si lehnete na přímé slunce, můžete si všimnout, že se dítě pohybuje a snaží se chránit si svá očička.

10.

Děťátko si procvičuje svůj první pláč. Nemůžete se dočkat, až uslyšíte své miminko poprvé plakat? Děťátko je stejně nedočkavé! Ultrazvukové snímky odhalují, že děti si nacvičují pláč a mnohé další grimasy již v děloze. To ale neznamená, že je dítě smutné. Pláč je ve skutečnosti velmi důležitou dovedností, kterou se dítě musí naučit zvládnout, protože právě skrze pláč s vámi bude v prvních týdnech komunikovat.

Článek pro tebe připravil www.babywatch.cz

Zdroj: Thebump.com

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.