10 šílených věcí, které se nyní odehrávají ve tvém těle: 1. část

V tvém těle se v průběhu těhotenství děje řada doslova šílených věcí. Tak například tvůj srdeční rytmus se v průběhu těhotenství zvýší o 10 až 20 úderů za minutu, tvoje placenta zastoupí funkci čtyř orgánů a prsa začnou plnohodnotně produkovat mléko. Začti se do prvního dílu dvoudílné série, která tě v něčem možná dost překvapí!

1.

Tvoje děloha dosáhne 14-ti násobné velikosti. Orgán, který je za normálních okolností podobně velký jako hruška se nafoukne do rozměrů vodního melounu (až bude po všem, vrátí se do své původní velikosti), říká Sheryl Ross, doktor porodnictví a gynekologie ze soukromé praxi v Santa Monice v Kalifornii. Děloha obsahuje něco mezi 2 až 3 litry kapaliny. Převážně pak v podobě plodové vody, která dítěti v děloze zajišťuje pohodlný pobyt.

2.

Tvoje srdce nyní pracuje se 40 až 50 procenty krve navíc. Rovněž dojde k navýšení srdečního rytmu o 10 až 20 úderů za minutu. To vše proto, aby tělo správně vyživilo pupeční šňůru a placentu a také pro přípravu na velký den: narození dítěte. Nyní již je pochopitelné, proč jste v těhotenství pořád tak unavená.

3.

Dítě tě slyší (pozor na to, co říkáte!) V 18. týdnu těhotenství se uši vašeho miminka již plně vyvinuly a dítě s největší pravděpodobností slyší váš hlas i okolní zvuky. Nyní již můžete svému maličkému zpívat s jistotou, že slyší váš hlas. Navíc písničky, které si z bude z bříška pamatovat, budou vaše maličké po narození uklidňovat.

 

15392jkgfjhf_1

4.

Je-li to chlapec, mohl by mít erekce (pravda je občas tvrdá). Ještě před narozením se začíná připravovat reprodukční systém dítěte. Mezi 20. a 23. týdnem již chlapci začínají tvořit spermie. V té době se také utvářejí dívčí vaječníky a děloha, které obsahuje zásobu vajíček na celý život.

5.

Placenta zastupuje funkci čtyř orgánů. Přezdívaná také jako "strom života", je placena (která se nedávno utvořila) nesmírně komplikovaná a pomáhá vašemu dítěti zbavit se odpadních látek, filtruje nežádoucí látky z tělíčka miminka pryč, dodává veškerou potřebnou krev pro správnou funkci a také nezbytné živiny. Tak takhle vypadá opravdový multitasking!

 

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ....;)

 

Článek pro tebe připravil www.babywatch.cz

Zdroj: thebump.com

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.