7 věcí, které by každá těhotná žena měla udělat alespoň jednou!

V tomto článku se dočteš zaručeně ověřené rady, které by tě neměly v průběhu těhotenství minout! Ať už se jedná o návštěvu prenatální masáže, která mj. pomáhá zmírňovat bolesti hlavy a pocity nevolnosti, odhodlání a chuť sníst celé balení zmrzliny na posezení nebo v neposlední řadě udělat si čas jednoduše sama na sebe…

1. Vydejte se v plavkách na veřejnost

Nejlépe v dvoudílných. Své stále rostoucí bříško noste s hrdostí, konec konců jste to vy, komu se v bříšku dějí zázraky! Pár špíčků na zadečku a stehnech ještě nikdy nikoho nezabilo. Pokud je třeba, odvahu můžete čerpat od „Tlusté Amy“ , kterou znáte z filmu Ladíme.

2. Vyhněte se pokutě

Během posledního měsíce (v průběhu 32. až 34. týdne) mě zastavili hned dvakrát a ani jednou jsem nakonec pokutu nedostala (nejspíš díky mé těhotenské kartičce). Och můj bože, ten pocit, když si vyhnete pokutě, v kombinaci s tím, že v sobě dokážete vytvořit nového jedince… Tak asi takhle nějak si musí připadat člověk s božským komplexem. Samozřejmě neporušuji zákon jen proto, abych se z toho mohla chytře vykroutit. Ale zkrátka, když máte takovou příležitost, proč toho nevyužít

3. Navštivte chiropraktika

Trpíte sciatickou bolestí, chytá vás karpální tunel nebo se dostavily jiné potíže vyvolané těhotenstvím? V rukou správného chiropraktika nebudou mít tyto zdravotní defekty dlouhého trvání. Při výběru toho správného rozhodně nešetřete. V rukou nešikovného chiropraktika bez praxe vás potíže neopustí a naopak riskujete, že se vaše zdravotní problémy ještě zhorší.

4. Vyrazte si na prenatální masáž

Pro můj současný stav těhotenství mi doktor doporučil chodit na pravidelné masáže. Pokud vám připadá nepříslušné, že by se někdo cizí měl dotýkat vašeho těla, tak si připomeňte, co vás čeká za několik týdnů. Bude se ve vás „šťourat“ tucet zvědavých rukou, aby zhodnotili, zda vše probíhá v pořádku a nejspíše taky proto, aby zjistili, jak daleko mohou zajít, aniž byste je nakopala do obličeje.

5. Vystřelte si z cizích lidí

Řekněme, že jste v obchodě s potravinami, pokladník se zahledí na obří kouli na vašem bříšku a prohlásí: "Kdy se to narodí?". Hrajte překvapenou a odpovězte: "Cože? Och, já nejsem těhotná.". Vychutnejte si ten výraz na jejich tváři po dobu alespoň několika málo vteřin, než je z jejich utrpení vykoupíte. Nezapomínejte na fakt, že dříve muži nemohli takto otevřeně komentovat ženské tělo v této fázi. Dalším krásným případem je drzá prodavačka v obchodě s domácími potřebami, která se vás směle zeptá na termín a následně svůj projev doplní otázkou: „Myslíte si, že to zvládnete?“ (aneb v překladu – „Jste tlustá.“). A právě zde máte požehnání, uštědřit jí pořádnou lekci.

6. Udělejte si čas sama na sebe

Zkrátka na chvíli odejděte ze společnosti svých dětí, partnera, kolegů z práce a buďte chvíli pouze sama se sebou. Znovu si připomeňte, že jste samostatná lidská bytost tedy až na to, že ve vás právě roste další malý tvoreček.

7. Snězte celé balení zmrzliny na posezení

Pokud si na zmrzlinu nepotrpíte, můžete zkusit sušenky (cookies) a pokud vás nelákají sladkosti, můžete zmrzlinu nahradit například grilovanými žebírky. Ptáte se proč? Zkrátka proto, že si to v tomto období můžete dovolit a taky proto, že je to tak strašně super! Určitě se však do podobných akcí nepouštějte den před testem na glukózu.

Článek pro tebe připravil www.babywatch.cz

Zdroj: thebump.com

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.