Co uvidíte na ultrazvuku v polovině těhotenství?

Přemýšlíš nad tím, co se děje během ultrazvukového vyšetření a co všechno tvoje návštěva u lékaře obnáší? Přinášíme přehled toho nejdůležitějšího, včetně toho, jak se děťátko vyvíjí, měření množství plodové vody, poslech srdečního tepu dítěte.


Během ultrazvukového vyšetření v polovině těhotenství (kterému se také přezdívá anatomické vyšetření), obvykle kolem 20. týdne, lékař v zásadě kontroluje, zda se dítě správně vyvíjí a roste.

 

CO VŠECHNO ZAHRNUJE VYŠETŘENÍ?

  • poslech srdečního tepu dítěte
  • kontrolu fyzických abnormalit
  • prohlédnutí struktury orgánů
  • potvrzení jakéhokoli podezření na dvojčata nebo jiná násobná překvapení
  • měření množství plodové vody (příliš mnoho nebo příliš málo by mohlo znamenat problém)
  • kontrola umístění vaší placenty (abyste si mohla být jistá, že placena nezakrývá děložní čípek)
  • a mnohá další měření, která zjišťují, zda má dítě správnou velikost vzhledem ke svému stáří

 

Velmi zajímavou součástí tohoto ultrazvukového vyšetření (tedy krom jistoty, že se vaše dítě správně vyvíjí) je příležitost prohlédnout si, jak děťátko vypadá.

 

Je také velmi pravděpodobné, že si z vyšetření odnesete několik snímků, se kterými se budete moci pochlubit rodině a příbuzným.

 

A pokud vás zajímá pohlaví miminka, pak pro vás právě tohle vyšetření znamená okamžik pravdy - váš lékař by měl být schopen detekovat genitálie vašeho maličkého na ultrazvukové obrazovce (až na výjimky, kdy se děťátko rozhodne skrýt svoji pravou identitu před vašimi zraky svými končetinami).

 

Článek pro tebe připravil www.babywatch.cz

Zdroj: thebump.cz

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.