Jak dlouho trvá otěhotnět?

Stále čekáte, až se vám podaří otěhotnět a zatím to nepřichází? Neklesejte na mysli a hlavně buďte vnitřně v pohodě. Někdy je potřeba využít služeb doktora a nechat se např. vyšetřit a někdy stačí pouze nechat věci trochu více plynout a vše co si přejete, přijde v ten správný moment. 

U zcela zdravých párů, které si často dopřávají nechráněný pohlavní styk, je – dle Kliniky Mayo (prestižní lékařské a vzdělávací centrum – pozn. překl.) - otěhotnění otázkou nanejvýš jednoho roku.

Podle jedné studie

  • 38 procent manželů otěhotnělo už po měsíci
  • 68 procent po třech měsících
  • 81 procent po šesti měsících
  • 92 procent za 12 měsíců

 

Někdy ale pro početí potřebujete trochu pomoci.


Jestli jste novopečená třicátnice, nebo ještě mladší, a oba jste s partnerem zdraví, je v pořádku rok aktivně „zkoušet štěstí“ bez pilulek na podporu ovulace, než navštívíte vašeho gynekologa, případně odborníka přes reprodukční medicínu. Koneckonců uvědomte si, že i v ten nejplodnější den je naděje otěhotnět asi 1 ku 5...


Jelikož plodnost klesá s přibývajícím věkem, pokud je vám nad 35 let, vyhledejte pomoc už po šesti měsících. Čím dříve navštívíte doktora, tím spíše dříve otěhotníte. „Některé příčiny neplodnosti se stářím zhoršují „a čím déle otálíte, tím hlouběji srážíte naději na úspěšnou léčbu plodnosti.“


Klíčem je nevinit se za to, že nemůžete otěhotnět! Neplodnost je běžná.

Podle průzkumu provedeného americkým Centrem pro kontrolu nemocí a prevenci každý osmý pár bojuje s otěhotněním nebo s udržením těhotenství.

Hlavně nepovažujte sama sebe za „problém“ – trable s početím nemusí mít příčinu u vás, nýbrž u vašeho partnera, nebo mohou být kombinací mnoha faktorů.

Pokud jste už vysílení a vaše snaha stále neplodí ovoce, obraťte se na dobrého přítele nebo člena rodiny. Můžete také navštěvovat osobní terapie, případně se připojit do online „svépomocné skupiny“, kde se svěříte se svými pocity ostatním, které trápí stejný problém.

Článek pro tebe připravil www.babywatch.cz

Zdroj: Thebump.com

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.