Kontrolní seznam v posledním měsíci těhotenství: 2. část

Je tu pokračování 1. dílu kontrolního seznamu v těhotenství. Tenhle článek na odlehčení a na pobavení a je potřeba brát s rezervou, ale na druhou stranu i tak se v téhle sérii typů a rad dá najít pár užitečných doporučení, které ti zpříjemní a zjednoduší tvůj vstup do role mámy...

9. Netflix vždy po ruce

Miminka v prvních měsících vyžadují obzvláště velkou pozornost. Budete mu opatrovnicí ve dne v noci a kojit 10 až 12-krát denně po dobu 20 – 30 minut na jedno posezení (z počátku to nejspíše bude trvat ještě déle). To znamená, že velkou spoustu času budete trávit zaseknutá v sedě. V této chvíli se vždy hodí mít po ruce nějakou zábavu, aby čas rychle utekl. Můžete si například číst knihy, nebo sledovat seriály na Netflix a kojení si tak zpříjemnit.

10. Připravte se na pošťáka.

Nakupte si přáníčka s poděkováním nebo vyhledejte službu, která vám umožní si je tvořit (například Paperless Post). Ptáte se proč? Protože po narození děťátka zpravidla přichází vlna dárkových zásilek. A když už jsme u toho, dejte si dohromady seznam adres příbuzných a předpřipravte na rozeslání oznámení o narození dalšího člena rodiny (spoustu krásných kousků můžete nalézt na Minted, Pinhole Press a Tiny Prints).

11. Technička v akci

Všechny ty věci, které jste nakoupili ve snaze připravit se na miminko, stále leží v krabici? Nyní je čas je všechny vybalit! Pokud si nejste zcela jistá, jak co funguje, tak to vůbec nevadí. Zkrátka si chvíli pohrajte se všemi páčkami, popruhy a tlačítky a pravá podstata věci se brzy sama odhalí. Rozhodně se nechcete dostat do situací, kdy v jedné ruce držíte plačící dítě a druhou se snažíte rozbalit doposud zcela neozkoušený kočárek.

12. Naplňte sklady

Vydejte se do obchodu s potravinami a pořádně si nakupte. Těstoviny, cereálie, proteinové tyčinky i balené mléko (bonusové body za vše, co lze sníst jednou rukou). V prvních dnech nastanou chvíle, kdy nebudete moci vyjít z domu a budete se potřebovat rychle a jednoduše najíst. Rozhodně nezapomeňte na kávu a víno.

13. Vyperte pouze některé z oblečení, které máte pro miminko připravené

Na zbytku prozatím nechejte štítky z obchodu. Zatím totiž není tak úplně jednoduché říci, co vašemu miminku sedne (a na jak dlouho). Při praní použijte jemný čisticí prostředek, ale není potřeba to zase přehánět s nějakými super jemnými a super drahými záležitostmi.

 

Článek pro tebe připravil Babywatch

Zdroj: thebump.com

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.