KONTROLNÍ SEZNAM V POSLEDNÍM MĚSÍCI TĚHOTENSTVÍ: 3. ČÁST

Z předchozích dílů asi víš, jaké zaručené rady by sis neměla nechat ujít, pokud se tvé těhotenství blíží pomalu do velkého finále.V závěrečné části této trojdílné série přinášíme dalších 5 tipů, díky kterým bude tvůj seznam kompletní

15. Stáhněte aplikace na různé zvuky / hluky.

Ať už se jedná o zvuk ventilátoru, oceánu nebo dokonce fénu, se sháněním aplikace problémy mít nebudete a vaše dítě si tyto zvuky rychle zamiluje.

16. Pohledejte si kurzy pro maminky s dětmi.

Možná se vám to na první pohled nezdá jako dobrý nápad nebo si říkáte, že to pro vás zkrátka není, ale za pár měsíců budete ráda, že si můžete popovídat s řadou dalších maminek, které jsou ve stejné situaci jako vy. Občas vám to může velmi výrazně pomoci zachovat si zdravý rozum.

17. Hrdinu sháním… však musí sympatický být!

Vypracujte si seznam ošetřovatelů, kteří jsou vám sympatičtí, dejte jim vědět, že máte doma novorozeně a rovnou se zeptejte, zda by byly ochotní vypomoci v případě nouze. Sem tam je to v prvních týdnech opravdu šílené a proto buďte připravena na cokoli!

18. Vyberte si dovolenou.

Ať už v posledních dnech stále pracujete nebo ne, věnujte jeden den sama sobě. Užijte si jeden den sama se sebou a nechte pro jednou věci plynout pohodlným, poklidným tempem. Psychicky se připravte na dny (a že jich bude), kdy jen děťátko uložíte, musíte spěchat do supermarketu pro potraviny, kterých máte již celé dny žalostný nedostatek.

19. Spánek. Odpolední odpočinek a v 8 večer zase spánek až do samého poledne... zkrátka proto, že můžete.

Anebo odkládejte budík, jak dlouho je to jen možné. Tedy dokud vás z postele nevyžene přeplněný močový měchýř.

 

Článek pro tebe připravil www.babywatch.cz

Zdroj: Thebump.cz

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.